Marion Montaigne : Dans la combi de Thomas Pesquet

Francouzská autorka Marion Montaigne se narodila 8. října 1980 V Saint-Denis de la Réuninon. Stala se známou především díky svým komiksům s vědeckou tématikou.

V roce 2016 a 2017 doprovázela Thomase Pesqueta, francouzského pilota a astronauta. Nejprve jej doprovázela, když se připravoval na cestu do vesmíru a pak, když si znovu zvykal na život na Zemi. Na základě těchto zkušeností na podzim v roce 2017 vydala „grafický román“ „Dans la combi de Thomas Pesquet“.

Francouzský pilot Thomas Pesquet se stal astronautem v roce 2008. V roce 2017 se od ESA (Evropské kosmické agentury) dozvěděl, že byl vybrán pro šestiměsíční expedici na mezinárodní kosmické stanici s Peggy Whitsonovou a Olegem Novitskim.

Tuto knihu nám do třídy přinesla Johanka, která strávila několik let ve Francii a mluví proto plynně francouzsky. Nejprve jsme si společně prohlíželi obrázky a odhadovali, o čem by mohli být a do bublin jsme vymýšleli vlastní text. Poté nám Johanka několik příběhů přečetla a text rovnou i přeložila.

Některé děti zkoušely opakovat francouzský text po Johance a pokoušely se napodobovat francouzskou výslovnost. Naučili jsme se i několik základních frází. Škola získala několik nových zájemců o studium francouzského jazyka J .

 

Back to Top