Společně kolem světa 3. B

Třída 3. B se vydala do zemí, z kterých pocházejí její spolužáci. Navštívili jsme Švýcarsko, Srbsko, Makedonii, Maďarsko, Ukrajinu a Velkou Británii. Někteří se v té zemi narodili, jiní ji znají jen prostřednictvím svých rodičů a prarodičů.

Třída se rozdělila do sedmi skupinek. Vedoucím byl vždy ten, který byl nějakým způsobem s tou zemí spjatý. Každá skupinka si připravila co nejvíce informací o dané zemi, zpracovala přinesené informace a vytvořila jakousi nástěnku, na které byly nejenom texty, ale i fotky a obrázky.

Některé údaje byly pro všechny skupinky povinné: hlavní město, řeč, měna, vlajka, typická věc a navíc ještě slovníček, obsahující slovíčka jako: ahoj, dobrý den, dobrou chuť, děkuji, prosím, máma, táta, já, kluk/holka, chleba, voda, jak se jmenuješ, já jsem a spoustu dalších. Společně jsme se snažili nějaká si zapamatovat. Ostatní informace záležely na té které skupince.

Dětem se práce moc líbila. Bylo vidět, že „Rodilí mluvčí“ jsou šťastní, že mohou ostatním ukázat, odkud pocházejí oni sami, nebo jejich předci. K vytvořeným nástěnkám se stále vracíme, neboť pokračujeme v projektu „Cesta kolem světa“ a využíváme již zjištěné informace.

Fotografie1157Fotografie1156Fotografie1153Fotografie1151Fotografie1149Fotografie1147Fotografie1144

Napsat komentář

Back to Top